Dnia 25 października przy współudziale Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Słupi Wielkiej oraz szkolnego koła PTTK zorganizowaliśmy Imprezę na Orientację : III  INO NA PRZYWITANIE JESIENI.

Do uczestnictwa w zawodach zgłosiło się 60 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie szkoły ze Słupi Wielkiej.

Wśród nich szczególną uwagę przyciągała najmłodsza drużyna, uczestnicy w wieku 7 lat, którzy startowali na specjalnych warunkach pod opieką swojej wychowawczyni pani Ter esy Śmigaj ucząc się podstaw czytania mapy.  W zawodach wzięli również udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 ze Środy Wielkopolskiej, którzy ze swoimi opiekunkami przyjechali  na imprezę rowerami oraz absolwenci szkoły w Słupi Wielkiej i kilku dorosłych sympatyków imprez na orientację.

Uczestnicy startowali indywidualnie lub w zespołach.  Każda drużyna  miała do przejścia dwie trasy, które prowadziły ścieżkami po boisku szkolnym, placu COBORU jak również po miejscowym parku. Była to nie tylko dobra zabawa, ale również zdobywanie nowych umiejętności i doświadczenia. W przerwach między startami uczestnicy mogli odpocząć w szkole i wzmocnić swoje siły przy ciepłej herbacie.

Uczestnicy imprezy na orientację, którzy popełnili najmniejszą liczbę błędów zgodnie z zasadami punktacji ZG PTTK zostali nagrodzeni.

Pierwsze miejsce w najstarszej grupie wiekowej zajął Sebastian Orwat. W grupie gimnazjalnej najlepszą okazała się drużyna w składzie: Agnieszka Gabska, Karolina Tabaczka i Zosia Groth. Natomiast  wśród najliczniej startujących  w kategorii szkoły podstawowej zwyciężyła drużyna reprezentowana przez  Janka Janickiego, Kamila Tabaczkę i Damiana Madajczaka.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

&nbsp ;