Jak co roku, na początku grudnia miłośnicy pieszych wędrówek spotkali się na trasie. Dziś odbył się 23. Rajd Mikołajkowo-Gwiazdkowy. ??
Po raz kolejny wędrowaliśmy śladem Średzkiej Kolejki Powiatowej. ??? Trasę rozpoczęliśmy w Markowicach (na terenie Gminy Kleszczewo). Tam uczestnicy wysłuchali prelekcji dotyczącej funkcjonowania Kolejki. Następnie ruszyliśmy przez Staniszewo do Pławiec. Na całej trasie towarzyszyły nam stada saren oraz zając. Potwierdzeniem przebiegu trasy kolejki był nasyp ziemny w zaniżeniu terenu w okolicy Staniszewa. Warunki atmosferyczne były dziś na tyle sprzyjające (lekki mróz ale brak wiatru), że… wydłużyliśmy trasę do Zdziechowic a następnie wróciliśmy do Pławiec!
Następnie uczestnicy przenieśli się do hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Lipowej, gdzie odbył się test z wiedzy zdobytej podczas tegorocznych rajdów oraz konkurencje sprawnościowe. Następnie po obfitym posiłku podsumowaliśmy mijający rok oraz rozdane zostały nagrody dla zwycięzców konkurencji.
Bardzo dziękujemy wszystkim dzisiejszym uczestnikom oraz licznej grupie organizatorów.
Dziękujemy za obecność na wszystkich tegorocznych rajdach i zapraszamy na kolejne wycieczki w nowym roku! Ruszamy prawdopodobnie pod koniec lutego.