Siódmy już raz miłośnicy InO wyruszyli na trasy w celu poszukiwań ukrytych Punktów Kontrolnych. Jak wcześniej obiecywaliśmy zawodnikom towarzyszyła piękna wiosenna aura, na każdym kroku widać było eksplozję wiosny!

Pierwsza część zawodów odbyła się w piątek 20 kwietnia w Środzie Wlkp. Zawodnicy mieli za zadanie odnalezienie miejsc związanych z wydarzeniami z 1918 roku, gdy Wielkopolanie walczyli o powrót do niepodległej Polski.
Po zakończeniu rywalizacji zawodnicy spotkali się w kawiarni, gdzie nastąpiło podsumowanie etapu. Bardzo miło było nam gościć panią Marię Mielcarzewicz, prezes Stowarzyszenia Rodzin Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wlkp., która opowiedziała wiele ciekawostek związanych z wybuchem Powstania w naszym mieście oraz obdarowała najlepsze drużyny książkami o tematyce powstańczej.
Etap ten był bardzo wyrównany, ponieważ 3 drużyny zajęły 1. miejsce:
kat. TN (22 osoby, 12 drużyn)
1. Kamila Draszkiewicz, Mikołaj Draszkiewicz
1. Marta Górecka, Olga Rozmiarek
1. Krzysztof Rozmiarek

Druga część zawodów odbyła się w sobotę 21 kwietnia w Łęknie. W tym dniu wystartowało 155 osób w 72 drużynach. Wszystkim zawodnikom dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom. Oto wyniki rywalizacji:
kat. TR (16 osób, 5 drużyn)
1. Dawid, Emilia , Małgorzata, Marcin Szaroleta
2. Antosia, Marta, Domini k Góreccy
3. Julia, Natalia, Bartosz Rybko

kat. TD (32 osoby, 12 drużyn)
1. Gabriela Mydlarz, Gabriela Lipiecka, Magdalena Behnke, Maja Przybylska (Słupia Wlk)
2.Karol Gumny, Szymon Rosada (Ostroróg)
3. Daria Romaniak, Weronika Fludra, Mikołaj Dominiak (Środa Wlkp.)

kat. TM (102 osoby, 53 drużyny)
1. Filip Kończak, Maksymilian Frąckowiak (Pniewy)
2. Michał Bialik, Oskar Naskręt (Pniewy)
3. Agnieszka Gabska, Karolina Tabaczka (Slupia Wlk.)

kat To (5 osób, 2 drużyny)
1. Rafał M. Socha, Tomasz Raatz, Karol Raatz (Swarzędz)
2. Olga Rozmiarek, Krzysztof Rozmiarek (Koszuty)

Szczegółowe wyniki w linku (poszczególne kategorie znajdują się w zakładkach):

Szkoda, że znalazła się osoba lub kilka osób które nie szanują pracy organizatorów, zabawy innych uczestników oraz marnują swój czas przyjeżdżając na InO. Zbudowane trasy zostały po prostu zdewastowane. Wiele lampionów zaginęło, kredek zostało zaledwie kilka a do tego porysowane zostały inne lampiony i infrastruktura turystyczna. Szkoda, ze nie każdy potrafi bawić się fair ☹️☹️