WPIS TYLKO DLA OSÓB O MOCNYCH NERWACH
 
Nie od dziś wiadomo, że warunki lokalowe jakimi dysponuje nasz oddział to nie jest powód do dumy.
 
Najstarsi aktywni członkowie nie pamiętają kiedy w naszej siedzibie przeprowadzany był generalny remont. Jedynie, 2 lata temu, po pamiętnej sierpniowej nawałnicy (i zalaniu pomieszczenia) usunięta została gumowa wykładzina a podłoga została wymalowana farbą. W ubiegłym roku Spółdzielnia Mieszkaniowa wymieniła zniszczone okna.
 
Wykorzystując sezon zimowy członkowie oddziału postanowili we własnym zakresie wygipsować i wymalować wnęki okienne oraz przy okazji odświeżyć najbardziej zniszczoną ścianę. Dziś miała zostać położona pierwsza warstwa farby na ścianie (wnęki okienne już wcześniej zostały wymalowane).
 
Niestety wchodząc do siedziby okazało się, że na całej powierzchni pomieszczenia jest kilkucentymetrowa warstwa wody! Awaria została zgłoszona do administracji. Potem było już tylko gorzej.
Jak to bywa w piwnicy zarówno na górze jak i na dole pomieszczenia znajdują się zabudowane dawno temu rury instalacyjne. By zlokalizować źródło wycieku konieczny był demontaż płyt maskujących rury. Po dość długim czasie udało ustalić się, że pękła rura ciepłownicza na wejściu do bloku.
 
Jutro od rana rozpocznie się naprawa uszkodzonej rury. W celu umożliwienia dostępu do miejsca usterki usunięta została szafa oraz stelaż zabudowy rury. Usunięcie szafy ukazało ogrom strat. Wyciekająca gorąca woda spowodowała rozmoczenie starych spróchniałych listewek ze stelaża oraz płyt maskujących. Ponadto nasiąknięte wodą zostały szafy oraz ściany po których ściekała woda (tragiczna sytuacja jest w miejscach wcześniej gipsowanych). Na szczęście nie ucierpiała zawartość szaf.
 
Po usunięciu awarii czeka nas wiele godzin napraw i sprzątania. Obawiamy się jednak, że zniszczenia przerosną nasze możliwości finansowe i naprawcze. Dlatego Zarząd oddziału zdecydował o skierowanie prośby o pomoc do Samorządu Gminnego. Może w ten sposób uda się wyremontować całe pomieszczenie.
 
Mimo wszystko głowa do góry i działamy!
 
{gallery}powodz{/gallery}