W sobotę 18 września 2021r. nasz oddział przeprowadził IX Ogólnopolską Imprezę na Orientację rangi Pucharu Polski Młodzieży. Imprezę przeprowadzono na terenie Leśnictwa Łękno, a na starcie zgłosiło się prawie 200 osób (uczestników z opiekunami), w przeważającej części uczniowie szkół podstawowych, ale także licealnych. Reprezentowali szkoły z gminy Środa Wlkp. i powiatu szamotulskiego. Udział naszych uczniów był współfinansowany dotacją Gminy Środa Wielkopolska.

Po krótkim przeszkoleniu w wigwamie stojącym przy leśniczówce, kolejni zawodnicy po otrzymaniu map i kart startowych ruszali na ścieżki wokół Jeziora Łękno, aby odszukać właściwe lampiony (biało-czerwone kartki papieru z indywidualnym kodem literowym). Po powrocie był czas na posiłek, w tym kiełbaskę przygrzaną nad ogniskiem, uczestnikom zapewniono także ciepłą herbatę.

Uczestnicy dopisali, natomiast tym razem zawiodła pogoda. Padający deszcz psuł radość wędrowania, zmoczył mapy oraz uniemożliwił części zawodników zaliczenie drugiej trasy. Pochwalić jednak należy wolę walki i chęć startu mimo niesprzyjających warunków. Z uwagi na dużą liczbę startujących oraz czasochłonne obliczanie punktów, wyniki zostały ustalone już po zakończeniu imprezy i przedstawiają się zgodnie z protokołem załączonym poniżej. Zwycięzcy z naszego oddziału odbiorą nagrody już w najbliższą sobotę podczas kolejnego rajdu pieszego, tym razem przez wzgórza Szwajcarii Żerkowskiej.

protokół 

  • 20210918_150745
  • 20210918_wigwam

Simple Image Gallery Extended