7 i 8 maja PTTK Oddział Ziemi Średzkiej, po raz kolejny, brał udział w Międzywojewódzkim Pieszym Rajdzie Reymontowskim do Kołaczkowa koło Wrześni. 34-osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych  ze średzkich szkół (SP2, G1, G2, ZSZ) oraz Słupi Wielkiej wyruszyła na 2-dniową pieszą wędrówkę, tym przyjemniejszą, że przy pięknej pogodzie. Trasa prowadziła tradycyjnie z Kołaczkowa, przez Wszembórz, Pyzdry, Spławie i Cieśle Wielkie do Kołaczkowa, o długości w sobotę 21 km. Na starcie rozegrany został konkurs ze znajomości biografii Władysława Reymonta oraz oceniano prace plastyczne dot. „Chłopów”, natomiast na trasie organizatorzy przeprowadzili konkursy sprawnościowe dla uczestników: rzuty na celność ringiem i lotką oraz biegi w workach na czas. Na mecie także nikt się nie nudził. Konkurowano w skakance 3-osobowej oraz w konkursie na piosenkę rajdową. Na koniec wszyscy spotkali się przy ognisku smażąc kiełbaski. W niedzielę trasa prowadziła z Kołaczkowa przez Żydowo, Sokolniki do Kołaczkowa o długości 15 km. W Żydowie była możliwość zwiedzenia Gospodarstwa Agroturystycznego, w którym znajdują się Zbiory Regionalne „Poniatówka”. Jest to prywatne muzeum przedmiotów używanych dawniej na wsi wraz z zabytkową kuźnią z 1937 roku oraz z powozami z XIX wieku. Zagrodę otacza piękny, kwiecisty ogród. Miejsce godne odwiedzenia.

W imprezie na trasie 2-dniowej łącznie wzięło udział 130 uczestników tworzących 9 drużyn, natomiast na trasie 1-dniowej 217 uczestników. Zajmując czołowe miejsca w wielu konkurencjach, w końcowym podsumowaniu dla uczestników trasy 2-dniowej, spośród 4 drużyn zgłoszonych ze Środy Wlkp., 1 miejsce zajęli przedstawiciele Zespołu Szkół Zawodowych  a miejsce 2 przedstawici ele Gimnazjum Nr 1. Zwycięskie drużyny wróciły z pucharami, a zwycięscy punktowanych miejsc z nagrodami rzeczowymi.

Gratulacje dla nagrodzonych oraz dla najmłodszych uczestników za pokonanie tej trudnej dla nich trasy.