W dniach 12-13 maja odbył się XXXVI Międzywojewódzki pieszy Rajd Reymontowski. W bieżącej edycji tego rajdu nasz Oddział reprezentowała tylko jedna drużyna, w mini malnym 6-cio osobowym składzie.

Meta rajdu i nocleg uczestników rajdu 2 -dniowego był w pałacu w Kolaczkowie. W sumie na trasie 2-dniowej uczestniczyło 57 osób tworząc pięć drużyn. W pierwszym dniu uczestnicy przeszli trasę z Kołaczkowa, w kierunku południowym, przez Pyzdry, Spławie; o łącznej długości 21 km. Również w sobotę rozegrano regulaminowe konkursy: praca plastyczna, Reymont – życie i twórczość, przenoszenie fasolki, bieg w worku, rzut lotką. Skakanka 3-osobowa i piosenka rajdowa. Wieczór zakończyliśmy przy ognisku z kiełbaskami. W niedzielę pozostało już tylko przejście trasy do Sokolnik, o łącznej długości 15 km. Pogoda była typowo wiosenna, zmienna: trochę słońca, trochę chmur, nie za ciepło, na koniec trochę deszczu.

Ale zakończenie imprezy było dla nas bardzo słoneczne, mimo chmur na niebie.  Nasza drużyna niemal we wszystkich konkurencjach zajęła 1 miejsce i w efekcie zdobyliśmy puchar za I miejsce na trasie 2-dniowej, pokonując drużyny z Grabowa Królewskiego i Kołaczkowa.

A jak walczyliśmy o punkty można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii.

Opiekun drużyny L. Pazoła