"Stoi na stacji wielgachno bana
cało w oliwie jest opypłana.
Para z ni bucho i poświstuje
a palacz ciyngiym wef ni hajcuje."

Kojarzycie ten wiersz? Jeżeli tak, to już wiecie co będzie tematem naszego kolejnego rajdu - nasza Średzka Kolej Wąskotorowa
.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się o niej jak najwięcej to serdecznie zapraszamy w dniu 8.12.2018 na nasz XX Rajd Mikołajkowo-Gwiazdkowy „Ślady BANY”.
Wyjazd odbędzie się w sobotę o godz. 10.20 z przystanku komunikacji miejskiej w Środzie Wlkp. ul.Daszyńskiego – park. Na początku przejdziemy trasę pieszą, która będzie się pokrywać z dawnym przebiegiem naszej kolejki. Później zwiedzimy lokomotywownie a na koniec udamy się do Szkoły Podstawowej nr 2 gdzie odbędą się różne konkursy wiedzy, sprawnościowe oraz rysunkowe. Oczywiście pojawi się też święty Mikołaj , który będzie wiedział, czy byliście grzeczni w tym roku . Zakończenie rajdu będzie około godziny 20.00.
W rajdzie mogą brać udział członkowie PTTK i osoby niezrzeszone, które opłacą wpisowe w wysokości: 5 zł członkowie PTTK, 8 zł pozostali uczestnicy.
Zapisy przyjmowane będą łącznie z wpłatą wpisowego do dnia 30.11.br u szkolnych opiekunów SKKT PTTK lub w siedzibie Oddziału w piątek 30 listopada wyjątkowo w godzinach od 17.30-18.30 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Regulamin znajdziecie tutaj.
Serdecznie zapraszamy!