W dniach 24 i 25 listopada br. odbył się w Pleszewie 65 Wielkopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej, w którym nasz oddział reprezentowały koleżanki: Lidia Pazoła, Elżbieta Sibińska i Maria Staszak.

Spotkanie rozpoczęła wycieczka krajoznawcza na trasie Kowalew – Dobrzyca –Sośnica – Taczanów – Kuczków, podczas której uczestnicy zwiedzili ciekawe atrakcje okolic Pleszewa; były to zabytkowe kościoły, zespoły pałacowo-parkowe i inne. Kolejną atrakcją tego dnia dla uczestników była wizyta na strzelnicy pleszewskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. W godzinach wieczornych odbyły się jeszcze prelekcje krajoznawcze oraz obrady i dyskusja na bieżące tematy związane z turystyką pieszą w naszym stowarzyszeniu. W drugim dniu uczestnicy zwiedzili miasto Pleszew. Jest w nim wiele ciekawych miejsc, ale czas pozwolił dotrzeć tylko do niektórych, m.in. stary cmentarz ewangelicki wraz z historią ewangelików, stacja kolejki wąskotorowej – obecnie biblioteka, rynek
i jego okolice, miejsca pamięci związane z 100 –rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Komandorem zlotu był prezes oddziału w Pleszewie kolega Marcin Czerwiński.
W spotkaniu uczestniczyło łącznie 54 przodowników turystyki  pieszej z 15 wielkopolskich oddziałów oraz z kraju (Gdynia, Łódź, Wrocław, Łęczyca i Zgierz).

  • IMG_5232

Simple Image Gallery Extended