4 listopada br. 3 osoby z naszego Oddziału PTTK udały się do Henrykowa Lubańskiego by wziąć udział w XIII Marszach na Orientację "Bukowa Góra 2017". Była to zarazem VIII runda Pucharu Dolnego Śląska w MnO 2017.
Celem wyjazdu była oczywiście rywalizacja ale także zdobycie doświadczenia w InO i organizacji zawodów.


Zawody odbywały się w pagórkowatym terenie, a punkty kontrolne znajdowały się zarówno w lesie jak i na polach, łąkach i terenach podmokłych. Ostatnie opady deszczu spowodowały, że miejscami teren był bardzo trudny.
Uzyskane wyniki były sprawą drugorzędną ale należy o nich wspomnieć. W I etapie drużyna w składzie E. Sibińska i O. Rozmiarek z 680 punktami karnymi zdobyły 16. miejsce, natomiast drużyna w składzie K. Rozmiarek z 125 punktami karnymi uzyskała 9. miejsce (do czołowego miejsca brakowało bardzo niewiele). Etap II trudniejszy nie odzwierciedla umiejętności, gdyż zawodnicy ze względu na konieczny powrót do domu musieli zejść wcześniej z trasy. Ostatecznie nasze drużyny uzyskały odpowiednio 17. i 16. miejsca. Po 2 etapach E. Sibińska i O. Rozmiarek zajmowały 17. miejsce a K. Rozmiarek 13. miejsce.
Przed wyjazdem do domu, zawodnicy zatrzymali się obok najstarszego w Polsce drzewa. Cis w Henrykowie Lubańskim liczy ponad 1250 lat. Uczestnicy zmęczeni i brudni ale zadowoleni, z nowymi doświadczeniami i inspiracjami na kolejne edycje "naszych Imprez" późnym wieczorem wrócili do Środy.